Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Nostalji Dolu Power Rangers Fragmanı Sizi Çocukluğunuza Götürecek

Selam gençler! Power Rangers 24 Mart yani bugün itibari ile vizyondaki yerini aldı. Filmi düzenlediğimiz özel ön gösterim etkinliğinde izledik ve oldukça beğendik. Yazarlarımızdan Unratedlogician’ın incelemesini şuradan okuyabilirsiniz.

Takipçilerimiz arasında Power Rangers fanları var mı bilmiyorum ama 90’lı yıllarda ülkemiz televizyonlarına gelen Power Rangers, benim çocukluk dönemimi kaçırdığı için (sevinsem mi üzülsem mi karar veremiyorum) bu serinin bir hayranı sayılmam. Fakat popülaritesi gereği maruz kalmışlığım var kendisine. Ve ana tema müziği dışında o dönem katlanabileceğim bir seri değildi gerçekten.

power-rangers-movie-2017-costumes-mighty-morphin

Süper ucuz dekorlar, oyunculuklar, düşmanlar, efektler ve dövüş sahneleri ile kendine bir yer edinmeyi başarmış olan Power Rangers günümüze kadar gelmeyi başardı. Aşağıda görebileceğiniz video geçmişin Power Rangers temasını, VHS efektleri ile günümüz Power Rangers filmini harika ve içinizdeki çocuğun nostaljisini hareketlendirecek şekilde bir araya getirmiş.

Ayrıca bu fragmanda klasik Go Go Power Rangers tema müziğini filmdekinden daha çok duyacaksınız. Neden bu tarz film uyarlamalarında insanları asıl gaza getirecek, nostaljinin dibine vurduracak olan tema müzikleri daha çok kullanılmaz, anlamak mümkün değil.

Power Rangers, 1984 yılında Japonya’da iş için bulunan Haim Saban tarafından keşfedilmiş ve bu spandeks giymiş, plastikten canavarlarla dövüşen 5 gencin üzerine kurulu diziyi 1993’te Amerika’da gösterime sokmayı başarmış. O günden sonra dünya çapında bir kültürel fenomen halini alan Power Rangers, orijinal karakterlere sadık kalınarak beyaz perdeye uyarlandı. Ülkemizde 24 Mart’ta vizyona girecek filmde benzersiz süper güçleri olan ve dünyayı kurtarmak için güçlerini birleştirmeleri gerektiğini keşfeden beş sıradan lise öğrencisinin macerasını seyredeceğiz.

Go Go Power Rangers!

Hadin

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Wonder Woman Cosplay

Bugünkü konuğumuz Wonder Woman aka Princess Diana of Themyscira aka Diana Prince! Kendisi, yaklaşmaya korkacağınız, en fazla...

[Fragman] Daredevil 2. Sezon Teaser Duyurusu

Bu aralar peş peşe gelen geek olayları nedeniyle mutluluk içinde yaşıyorum. Deadpool vizyona girdi ve...

Kapat