• Home
 • keyboard_arrow_right STAR WARS
 • keyboard_arrow_right STAR WARS EPISODE 8
 • keyboard_arrow_right Celebration’daki Panelden Sonra The Last Jedi Hakkında Öğrendiklerimiz

STAR WARS

Celebration’daki Panelden Sonra The Last Jedi Hakkında Öğrendiklerimiz

David 16 Nisan 2017


Background
share close

Star Wars Episode VIII The Last Jedi, aslında bundan bir yıl önce duyurulmuştu ancak Star Wars Celebration etkinliğinde tam anlamıyla görücüye çıktı diyebiliriz. Yayınlanan teaser fragmanı ve posteri dışında Lucasfilm başkanı Kathleen Kenedy, filmin yönetmeni Rian Johnson ve filmin oyuncuları, The Jedi Panelinde, film hakkında bir çok detay paylaştılar.

 •  Daisy Ridley’ göre The Last Jedi’da Rey’in hikayesi daha derinlemesine ele alınacak. Ancak Luke Skywalker, Rey’in umduğu gibi birisi çıkmaya bilir.
 • Yönetmen Rian Johnson,  tek tek bütün oyuncuların evlerine giderek onlarla senaryoyu konuşmuş. Mark Hamill ile görüşmeleri 7 saat sürmüş.
 • Finn filmde The Force Awakens’daki haline göre ciddi bir karakter olacakmış. John Boyega bu konuyu şöyle tarif ediyor: The Last Jedi’da bütün karakterler için bir test olacak ; özelliklede Finn için. O artık nerede duracağını belirlemek zorunda: Resistance’ın içinde mi yer alacak yoksa First Order’dan kaçmaya devam mı edecek?
 • The First Order’ın The Force Awakens filminden sonra ne yaptığı konusunda ise yönetmen Ryan johnson’ın açıklamaları şu şekilde : Starkiller üssü onlar için büyük bir kayıptı ancak karşılığında Galaktik Cumhuriyet’i yok etmeyi başardılar ve bu durum galaksiyi bir kaosa sürükledi. The First Order bu kaostan yararlanarak, filmin başında çok büyük ve agresif hamleler yapacak. Yani işler korkunç bir hal alacak.
 • Kelly Marie Tran’ın oynadığı yeni karakterin ismi Rose. Yönetmen  Rian Johnson’a göre Kelly Marie Tran’ın karakteri filmin en yeni kısmı. Kelly Marie ise rolünnü şu şekilde tanımladı: ”O bir Resistance üyesi ve bir teknisyen”.  Rian Johnson ise bu noktada araya girdi ve şunları ekledi : ”O bir asker değil. Kahraman olmak gibi bir derdi de yok. ”

undefined

Star Wars: The Last Jedi
Photo: Film Frames Industrial Light & Magic/Lucasfilm
©2017 Lucasfilm Ltd. All Rights Reserved.

 • Lucasfilm başkanı Kathleen Kenedy’ye belittiğine göre Luke Skywalker bu filmde son derece önemli bir yere sahip.
 • Yönetmen Rian Johnson filmin yapımı boyunca kendi fotoğraf makinesi ile kareler çekmiş. Kendisi, bu fotoğraflardan bazılarını The Last Jedi Paneli’nde yayınladı.

 • Star Wars Celebration etkinliği dışında ABC televizyonunun Good Morning America programına bir röportaj veren Lucasfilm başkanı Kathleen Kenedy, geçtiğimiz aralık ayında kaybettiğimiz Carrie Fisher’ın Episode IX ‘da yer alıp almayacağı dedikodularına açıklık getirdi ve Fisher’ın yeni üçlemenin son filminde yer almayacağını ancak onu The Last Jedi filminde yeterince görebileceğimizi söyledi.

 • Yine aynı şekilde ABC televizyonunun Good Morning America programına konuşan yönetmen Rian Johnson ise filmin ismi duyurulduğundan beri sıkça tartışılan The Last Jedi’daki Jedi tekil mi yoksa çoğul mu sorusuna ”Benim aklımda bu kelime tekil” diye yanıt verdi. Sunucunun ”Peki bu Jedi Luke mu?” sorusuna ise ”The Force Awakens’da öyle söyleniyor” diyerek cevap verdi.

Film ekibinin açıklamaları bu şekilde. Bu açıklamalar ile birlikte Star Wars Episode VIII The Last Jedi filminin pazarlama maratonu başlamış oldu. Filmle ilgili uluslararası fragmanlar hariç bir tanesi yaz aylarında, bir tanesi sonbaharda olmak üzere en az iki fragman daha göreceğimizi düşünüyorum. O zamana kadar bu açıklamalar ve yayınlanan fragmanlarla yetinmek zorunda kalacağız. Star Wars Episode VIII The Last Jedi’ın vizyon tarihi ise 15 Aralık 2017.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.