Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Star Wars Celebration 1. Gün Özeti

Star Wars dünyasının en büyük ekinliği olan Star Wars Celebration dün itibari ile başladı. 16 Nisan’da son bulacak olan etkinliğin ilk paneli Star Wars’un 40. Yılı Paneli’ydi.

İlk olarak sahneye beklendiği gibi Lucasfilm başkanı Kathleen Kenedy çıktı. Öncelikle salonun dışında sabahlayan hayranlara teşekkür ettikten sonra, kısa bir açılış konuşması yaptı ve George Lucas’ı sahneye davet etti. Panel boyunca sahnede kalan Lucas’a sırasıyla Dave Filoni (Clone Wars Dizisi Yönetmeni), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Ian McDiarmid (Darth Sidious), Anthony Daniels (C-3PO), Peter Mayhew (Chewbacca), Billy Dee Williams (Lando Calrissian) , Mark Hamill (Luke Skywalker) ve Harrison Ford (Han Solo) eşlik ettiler. Samuel L. Jackson (Mace Windu) ve Liam Nesson (Qui-Gon Jin) ise yolladıkları video mesajlar ile panele katıldılar. Warwick Davis’in sunuculuğunu yaptığı panelde bir kısmını daha önce serinin blu-ray ekstralarından bildiğimiz, bir kısmını ise ilk kez duyduğumuz set anıları konuşuldu.

Bütün bu insanlar sahneye çıkıp konuşurken doğal olarak bir kişinin yokluğu derinden hissedildi. Geçtiğimiz aralık ayında kaybettiğimiz prensesimiz Carrie Fisher’dan bahsediyorum. 40. Yıl Paneli’nin sona ermesinden sonra tekrardan sahneye çıkan Kathleen Kenedy ve George Lucas yaptıları konuşmalar ile Carrie Fisher’ı andılar ve kızı Billie Lourd’u sahneye davet ettiler.

Billie Lourd’un konuşmasından sonra, sahnenin ışıkları söndü ve  Carrie Fisher’ın anısına hazırlanan harika bir klip gösterildi. Bu klipte Carrie Fisher’ın konuşmaları, Star Wars oyuncularının Carrie hakkında söyledikleri ile beraber daha önce hiç yayınlanmamış kamera arkası görüntüleri yer aldı. Özellikle Carrie’nin ilk Star Wars filmindeki meşhur hologram sahnesinin ham görüntülerini izlemek gerçekten çok güzeldi.

Işıklar tekrar yandığında ise panelin en büyük sürprizi yaşandı. John Williams, Orlando Armonik Film Orkestrası ile birlikte sahnedeydi. John Williams’ı gören yüzlerce Star Wars hayranı sevinçten çılgına döndüler. İşte panelin en renkli anlarından biri o anda yaşandı. Alkışlar dinmeyince John Williams kalabalığa döndü ve nazikçe sus işareti yaptı ve salon bir anda sessizleşti. Sonrası ise elbetteki bir müzik resitaliydi. Princess Leia’nın tema müziği ile başlayan konser, Star Wars’un ana tema müziği ile devam edip Imperial March ile bitti.

Bu da konserin bir hayranın kamerasından çekilmiş hali.

Bu konser ile birlikte Carrie Fisher’ı anma etkinliği son buldu ve Ian McDiarmid (Darth Sidious) ile Karanlık Taraftan Hikayeler Paneli başladı.

Günü son paneli ise Ray Park ( Darth Maul) ile Maul’lanmaya Hazır Olun paneliydi.

Bu panelin ardından Star Wars Celebration 2017’nin ilk günü sona erdi. Bence çok güzel bir başlangıç oldu. Star Wars hayranları için büyük gün ise etkinliğin ikinci günü yani bugün olacak . Çünkü The Last Jedi paneli etkinliğin ikinci günü yapılacak ve bir sürpriz olmaz ise bu panelde The Last Jedi’ın ilk fragmanını ve sahne arkası görüntülerini göreceğiz.

The Last Jedi Paneli’ini aşağıdaki linkten saat 18.00’dan itibaren canlı olarak takip edebilirsiniz.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Anneye Matrix İzlet(me?)

Şimdi olay şu. Anneni ister kendi rızasıyla, ister telkin yöntemiyle, istersen biraz baskı yaparak oturtuyorsun...

Kung Fury 28 Mayıs’da Geliyor!

80'ler kafası Kung Fury ile sonunda geliyor! David Hasselhoff'lu True Survivor klibi internete bomba gibi...

Kapat