Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Star Wars Episode VIII “Son Jedi” Tek Kişi mi ?

Bildiğimiz gibi yakın dönemde Star Wars Episode VIII’in ismi The Last Jedi olarak belirlendi. Tabii teoriler tartışıldı falan ama kesin olmayan bir şey vardı. İngilizce’de Jedi kelimesinin çoğulu da tekili de Jedi idi. Ayrıca İngilizce’de tekil ile çoğulu ayıracak artikel yoktu. Peki Son Jedi mıydı yoksa Son Jedilar mıydı ?

luke rey ile ilgili görsel sonucu

Bu konuda diğer dillere baktık ve bir cevabımız var gibi. Almanya’da “Die Letzten Jedi” adıyla kamuoyuna sürüldü. Bu Almanca’da çoğul bir kullanım. (Eğer tekil olsaydı Der Letzte Jedi olurdu.)

Star Wars Episode VIII's telling title.

Bunun dışında İspanyolca isminde de çoğul kullanılıyor. Brezilya’da ise kelimenin tekil ve erkek olarak kullanıldığı bir  tweet atılmıştı ancak kısa sürede kaldırıldı. Elimizdeki veriler kuvvetle muhtemel Jedi(lar) olduğunu gösteriyor. Ülkemizde “Son Jedilar” mı yoksa “Son Jedi” mı olacağı ise şu anda bir muamma.

luke rey ile ilgili görsel sonucu

Peki kim bu Son Jedilar ?

Elimizdeki bilgi yok denecek kadar az. Rey ve Luke haricinde The Force Awakens’da Force’u kullanan bir diğer karakter olan Kylo Ren’in Darkside’dan döneceği ise şuan sadece bir teori. Aynı zamanda Star Wars yazınında neden kırmızı olduğu konusunda da pek bir fikrimiz yok.

Setten fotoğraflar, açıklamalarla ileride daha fazla bilgiye sahip olabiliriz lakin şuan tek yapabileceğimiz şey Aralık 2017’yi beklemek.

Haber: Can Öztaş


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Derdim Var: Bir Uyarlama Fiyaskosu Kabuktaki Hayalet

Selam gençler! Yeni bir Derdim Var yazısına hoş geldiniz. Bu Derdim Var yazısında Hollywood'un yeni...

GPoD 65: SDCC’den Haberler

Selam Gençler! Size, sanki oradaymışız numarası bile yapmadan odamızda yatağın üstünde yayarak, telefondan izlediğimiz fragmanlar...

Kapat