• Home
  • keyboard_arrow_right TEKNOLOJİ
  • keyboard_arrow_right Samsung S8 ve S8 Plus’u Tanıttı !

TEKNOLOJİ

Samsung S8 ve S8 Plus’u Tanıttı !

kingis 30 Mart 2017


Background

Samsung dün yaptığı lansman ile yeni “amiral gemisiS8 ve S8 Plus‘u tanıttı.

s8 ile ilgili görsel sonucu

Çerçeveleri büyük oranda incelten Samsung, neredeyse tamamen çerçevesiz bir telefon tanıttı. Samsung Galaxy S8 5.8 inç ekrana, S8 Plus ise 6.2 inç ekrana sahip. Bu bağlamda öndeki home tuşu ve home tuşundaki parmak izi okuyucu kaldırıldı, parmak izi okuyucu arka kameranın altına alındı. Bu noktada Asus Zenfone‘a benzediğini düşünüyorum.

GALAXY S8'İN PİLİ

Pil olarak ise S8’in pili 3000 mAh iken S8 Plus’un ise 3500 mAh bataryası olacak. Normal bir batarya düzeyi, sık kullanımda bir günü çıkartır herhalde.

YÜZ TANIMA ÖZELLİĞİ İLE GELİYOR

Aynı zamanda yüz tanıma sistemi de geldi. E artık komplo teorilerine (belki de gerçeklere) eklenecek yegane malzeme çıktı.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Türkiyede Fiyatlar cepleri fena yakacak

Her iki telefonunda 4  ramli modeli bulunurken aynı zamanda 64 ve 128 gb depolama alanlı modelleri bulunuyor. İşlemci olarak her iki telefonda  Exynos 8895 ( 4 x 2.5 GHz Exynos M2 + 4 x 1.7 GHz Cortex-A53 ) işlemci, 12 megapiksel ön ve 8 megapiksel arka kamera olacak.

YENİ KİŞİSEL ASİSTAN BIXBY GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Aynı zamanda Samsung yeni “sanal asistanıBixby‘i de tanıttı. Cortana ve Siri‘miz vardı Bixby’imiz de oldu. Bixby için telefonun ses açma kapama tuşunun altına bir Bixby tuşu eklenirken, cihazlarda Android 7.0 Nougat olacak.

Herşey iyi hoş, güçlü bir makine var. Ama fiyat hiç de hoş değil S8 4.400 TL bandında piyasaya sürülürken S8 Plus’ta bu sayı 5.000TL oluyor. Dolar kuruyla da alakalı olsa da cidden bir telefon için çok fazla. Üzücü bir durum. Büyük bir ihtimal artık gelecek Iphone’lar da yüksek fiyat bandından çıkacaktır. Bir telefona 5000TL verilir mi ? Onu bilemiyoruz işte…

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.