• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right ANİMASYON
  • keyboard_arrow_right [Fragman] THE DRAGON PRINCE Netflix’in Yeni Animasyon Serisi

DİZİ

[Fragman] THE DRAGON PRINCE Netflix’in Yeni Animasyon Serisi

Tachikoma 5 Eylül 2018


Background
share close

Kendimi bildim bileli High Fantasy türüne karşı büyük bir sevgim var. Çoğunluklar roman formatında tükettiğim bu hikaye türünün animasyon şekli bürünmesi çoğu zaman Japon animasyonlarında karşılaştığım bir durum. Tahmin edebileceğiniz gibi animelere karşı da boş değilim.

Bu gün karşıma çıkan haberler arasında dikkatimi en çok çeken, yukarıda bahsettiğim sebeplerden ötürü, Netflix’in daha çok High Fantasy motifleri taşıyan animasyon dizisi The Dragon Princelduğu ve bu dizinin fragmanının paylaşılmış olması oldu.

Avatar: The Last Airbender’ın baş yazarlarından Aaron Ehasz’ın yarattığı ve yazdığı The Dragon Prince gördüğüm kadarıyla 2D görünümlü bir 3D animasyon olacak gibi. Avatar animasyon serisini büyük bir iştahla tüketmiş birisi (arada Netflix’ten eski bölümleri açar izlerim) olarak tür, mecra, yazar uyumu tam benlik olmuş gibi görünüyor.

Konusuna kısaca değinmek gerekirse şöyle:

Xadia adında büyülü bir diyarda büyü, 6 temel kaynaktan beslenir. Güneş, Ay, Yıldızlar, Gökyüzü, Toprak ve Deniz. Fakat insanlık yedinci bir büyü türünü icad eder ve bu Kara Büyü’dür. Kara büyünün gücü ile hakimyet kurmaya başlayan insanlar büyülerine malzeme olacak büyülü canlıları esir etmeye başlar. Bu durum Xadia’da insanlık ve diğer ırklar arasında büyük bir savaşa neden olur. Tüm bu karşasanın ortasında 3 çocuk, insan kırallıklarından iki presn ve onları öldürmek için göderilen suikastçı Elf savaşın kaderini değiştirecek bir sırrı ortaya çıkartır. Çocuklar güçlerini birleştirerek bu diyara yeniden barışı getirecek bir maceraya atılırlar.

Evet genel hatlarıyla çok klişe, klasik bir kahramanlık öyküsü şablonundan çok uzaklaşmıyor görünse de olay hikayenin iskeletinden ziyade A noktasından B noktasına nasıl ulaştıkları ve bu süre içerisinde karakterlerin ne yönde gelişim sağladıkları olacağı ümidindeyim (Aaron Ehasz’a hakkını vermek lazım ne de olsa).

The Dragon Prince 17 Eylül’de Netflix’de olacak.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.