• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right 2018 Yılının Heyecanla Beklediğimiz 37 Filmi!

FİLM

2018 Yılının Heyecanla Beklediğimiz 37 Filmi!

unratedlogician 15 Şubat 2018


Background
share close

Bir filmi beklemek, merak etmek, bu süreç için heyecanlanmak sinemanın en keyifli yanlarından birisi. 2018 de sinema açısından dolu dolu geçecek bir sene olacak gibi gözüküyor. Bu doluluğun nasıl sonuçlanacağına tabii ki de zaman karar verecek. Şimdilik yapabileceğimiz en makul şey bütün bu filmler için girdiğimiz heyecanın keyfini çıkarmak sanırım. Ben de bu heyecan doğrultusunda gözüme kestirdiğim, bu sene içinde çıkacağı onaylanan 37 filmi paylaşmak istiyorum sizlerle.

Direkt Devam Filmi Olmayan Fakat Mevcut Bir Seriye Ait Filmler

Mute

Neden Bekliyorum: En büyük neden tabii ki de filmin yazar/yönetmeni Duncan Jones. Filmin fragmanını biraz dağınık, biraz amatörce bulsam da, yönetmenin 2009 yapımı Moon filmine “spritüel devam filmi” olarak tanımladığı Mute, 2018’in en fazla ilgimi çeken 2 bilim kurgu filminden birisi.

Vizyon Tarihi: 23 Şubat (Netflix)

 

The Girl in the Spider’s Web

Neden Bekliyorum: The Girl in the Spider’s Web, ünlü roman serisi Milenyum’un The Girl with the Dragon Tattoo’dan sonra perdelere uyarlanacak olan bir diğeri ayağı. Filmin başında bir David Fincher yok tabii ki de, fakat Fede Alvarez’den de beklentim kesinlikle düşük değil. Kendisinin en son yönettiği korku-gerilim filmi Don’t Breathe, çıktığı senenin en beğendiğim filmlerinden birisi olmayı başarmıştı. Burada da etkileyici bir iş çıkarma olasılığı oldukça yüksek.

Vizyon Tarihi: 9 Kasım

 

Bumblebee

Neden Bekliyorum: Öncelikle böyle bir listeye günün birinde bir Transformers filmi ekleyeceğimi düşünmezdim, fakat işte buradayız. Bu beklenmedik durumun en büyük sebebi de “En güzel hatıraların katili Michael Bay”‘in bu filmin yapımında herhangi bir payının olmaması. Filmin yönetmeni Kubo and the Two Strings animasyon filminden tanıdığımız Travis Knight. Ki yönetmenin yapımında rol aldığı diğer filmlere de bakacak olursak, Bumblebee’nin diğer Transformers filmlerine nazaran daha kişisel, daha odaklı ve daha izlenebilir bir film olacağı aşikar. Uzun lafın kısası: İyi bir Transformers filmi izlemek istiyorum artık.

Vizyon Tarihi: 21 Aralık

 

The Predator

Neden Bekliyorum: Shane Black, günümüzün, uçuk aksiyon ve eğlenceli karakter dinamiklerini en iyi harmanlayan hikaye anlatıcılarından birisi. Zaman zaman hakkının da yeterince verilmediğini düşünenlerdenim. Kendisinin bu ikonik seriye getireceği yorumu da dört gözle bekliyorum.

Vizyon Tarihi: 3 Ağustos

 

Ocean’s 8

Neden Bekliyorum: Ocean’s serisi, devam filmlerinde ilk filmin seviyesini koruyamadı, bu doğru. Fakat yine de zengin oyuncu kadroları ile birlikte izlenebilir, eğlenceli filmler sunabildi. Serinin bu yeni filminden de bundan fazla bir beklentim yok açıkçası. Cate Blanchett, Sandra Bullock, Sarah Paulson, Helena Bonham Carter, Katie Holmes, Anne Hathaway ve Mindy Kaling’li bir kadronun yaptığı bir soygun hikayesi izlemek, beklenti doğru tutulduğu sürece karşılığını her türlü verir gibi geliyor.

Vizyon Tarihi: 8 Haziran

 

SOLO

Neden Bekliyorum: Solo’ya dair çok fazla bir beklentim yoktu. Hala da öyle pek yok aslında. Fakat episode filmleri seviyeyi öyle bir yere koydu ki, bu spin-off filmleri gözüme olması gerekenden daha parlak geliyor. “Siz elinizi ana seriye sürmeyin, böyle yan işlerle uğraşın.” hissi sanırım bu. Bu durumun ışığında, filmin bütün o kamera arkası dramalarına rağmen sonuç olarak hep şu fikirde buluşuyorum aslında: Sonuçta Solo, ne kadar kötü olabilir ki? Ne bekliyoruz da, hayal kırıklığına uğratabilir ki?

Vizyon Tarihi: 25 Mayıs

Tagged as: .

Author

unratedlogician

Mantık arayışı için çıktığı yolda anlamsızlığı benimsemiş, sevmiş ve kucaklamıştır; biraz okur, biraz izler, biraz da yazar. Şu sıralar pek başka bir şey yaptığı da söylenemez, sanırım.

list Archive

Background
Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.