Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

DCEU Bir Yönetmen Daha Eskitti: Joss Whedon Batgirl Filminden Ayrıldı

DC Sinematik Evreni nam-ı diğer DC Extended Universe kurulduğu günden bu yana çok fazla sayıda yönetmen eskitti. Elbette her bir yönetmenin ayrılışının altında farklı nedenler yatıyor olabilir. Ancak, hakikaten artık DC bünyesine girip DCEU için bir film çekecek yönetmenler projelerinden vazgeçip bir bir terk eder oldular. Sanki ıssız ve çorak topraklar misali gelen yönetmenlerin hepsi kaçıyor. Haberimize gelecek olursak, sevgili Joss Whedon Batgirl filmi projesini bırakarak DC’den ayrılan yönetmenler kervanına dahil oldu.

The Hollywood Reporter‘ın haberinden öğrendiğimize göre, Joss Whedon Bat Signal’i kapatıp, DC ve Warner yöneticilerine teşekkür edip, müsaadelerini istemiş. Şöyle de beyanlarda bulunmuş kendisi:

“Batgirl çok heyecan verici bir proje, Warner/DC işbirlikçi ve çok destekleyici ortaklar. Gerçekten anlatacak bir hikayem olmadığını fark etmem aylar sürdü. “

Açıklamalarına ek olarak, başarısız olduğunu ve bu durumu anlayışla karşıladıkları için Warner ve DC’ye teşekkürlerini iletmiş. Kendisi geçtiğimiz yılın Mart ayında projenin başına gelmişti. Filmin hem yazar hem de yönetmenliğini üstlenmişti. Üstelik Joss Whedon’ın DC ile ilk münasebeti de değildi bu. Yıllar önce Wonder Woman için bir senaryo yazmıştı ancak Warner tarafından beğenilmemişti. Geçen onca yılın ardından DC ve Joss Whedon arasında yarım kalan bir birliktelik daha eklendi.

Aslında, Joss Whedon elinden çıkmış bir Batgirl filmi gerçekten de iyi bir iş olabilirdi. Kariyerinde birçok güçlü kadın karakter portresi çizmeyi başarmış bir isimden bahsediyoruz. Şahsen, Joss Whedon bir Batgirl filmi çekecek haberini ilk duyduğumda oldukça memnun olmuştum. Fakat kendisinin yaptığı şu açıklamalardan sonra hiç mi hiç üzülmedim gerçekten. Whedon derdini öyle güzel izah etmiş ki, insan hiç kızamıyor duruma. Adam çıkıp anlatacak bir hikayem yok, aylarca düşündüm bulamadım demiş. Özellikle Justice League’ in başarısızlığını da göz önünde bulundurursak, DC ve Warner ile başka bir sebepten dolayı da ayrılmış olabilir, orasını bilemeyiz. Yapılan açıklama üzerinden konuşursak, son derece makul bir sebep sunmuş Whedon. Zorlama bir film ortaya çıkartmak yerine projeden ayrılmayı seçmiş kendisi, helal olsun ne diyelim ? Keşke bu tutum her film için benimsense.

Öte yandan, Warner Bros’un Batgirl projesini rafa kaldırıp kaldırmadığı belli değil. Wonder Woman filminin yarattığı etkiyi ve başarıyı göz önüne alırsak ,Joss Whedon’ın bıraktığı yönetmen koltuğunu kadın bir yönetmen ile doldurup yollarına devam edebilirler. Siz neler düşünüyorsunuz, sizce Batgirl de çekilmesi yılan hikayesine dönen DC filmleri listesine mi girer yoksa bir yönetmen bulup yollarına devam mı ederler ? Yorumlarda belirtin, konuşalım.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Yeni Gaiman Uyarlamasının Başrolü Belli Oldu

Neil Gaiman'ın kısa öyküsü "How to Talk to Girls at Parties" beyaz perdeye uyarlanıyor. John...

Anne Rice Vampirleri Beyaz Perdeye Dönüyor!

Zaten bunun için geç bile kalınmadı mı? Bir yerlerde değinmiştik bu olaya. 2000’ler sonunda Hollywood,...

Kapat