• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right DEADPOOL 2
  • keyboard_arrow_right Deadpool 2 Fragmanında Gözümüze Çarpan Referanslar!

FİLM

Deadpool 2 Fragmanında Gözümüze Çarpan Referanslar!

unratedlogician 8 Şubat 2018


Background
share close

Şaftı kaymış bir cafe şefi(Wade Wilson), ölümcül sayılabilecek bir öküz saldırısından kurtulduktan sonra, bir yandan tat alma duyusunu kaybetmesini kabullenmeyi öğrenirken, bir yandan da Mayberry’nin en ateşli barmeni olma hayalinin peşinde zorluklara göğüs gerer. Hayatın tadı tuzunu ve bir Flux Capacitor’ünü tekrar bulmaya çalışan Wade, ninjalar, yakuza ve bir grup azgın tavşan ile savaşmak zorundadır. Dünyayı dolaşırken aile, arkadaşlık, macera adına yeni bir tat bulma ve “Dünyanın En İyi Aşığı” kahve kupasını kazanmanın önemini de bu yolculuk sırasında keşfeder.

 

Tamamlanmamış Özel Efekt

Özel efektler neden tamamlanmamış? Sadece metal bir kol, bıyık filan sildiğimiz yok sonuçta.

Fragmanın en bariz referansı buydu, herkesin katılacağı gibi. Bilmeyenler için; Henry Cavill’in, Justice League ek çekimleri sırasında başka bir film için bıraktığı bıyıkları CGI ile silinmeye çalışılmış fakat sonuç pek bekleneni verememişti.

Thanos

 

Fuck it! I’ll do it myself / Sikerler! Ben yaparım!

Cable rolündeki Josh Brolin’in bir diğer mega çizgi roman filminde canladırdığı ve canlandıracağı karakter olan Thanos’un, Age of Ultron filminin jenerik sonrası sahnesindeki “Fine, I will do it myself.” (Tamam, kendim yapacağım.) lafına bir atıf.

I got the stones to help you. / Sana yardım edecek taşlar bende!

Thanos’un peşinde olduğu Infinity Stones (Sonsuzluk Taşları) bunca zamandır Deadpool’daymış!

Toy Story

Fragmanın bu sekansı zaten tamamıyla bir Toy Story parodisiydi. Bir oyuncak olduğunun farkında olan Deadpool ve yıllardır süre gelen bir savaşın teknolojik donanımlı askerlerinden birisi olan Cable, birbirlerine sinir olarak başladıkları bu yolcuğu Woody ve Buzz gibi en iyi arkadaş olarak tamamlayabilecekler mi göreceğiz.

Avuçlama Serisi

Bu özel anlar sadece uluslararası fragmana saklanmış. Öte yandan, Rus bir mutant olan Colossus’a ilk filmin silinmiş sahnelerinden birisinde “Seni tampon çiğneyici parlak Komünist sikik” diye laf atan Deadpool’un duvardaki Karl Marx tablosundan mı ilham aldığı merak konusu.

 

Evet, bizim gözümüze çarpan referanslar şimdilik bu kadar. Sizin yakaladığınız bir başka detay var mı?

 

 

Aşağıdaki yorum kutusunda düşüncelerinizi paylaşabilir, Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza katılabilir, bizi FacebookTwitter ve Instagram adreslerimizden de takip edebilirsiniz.

Etiketler: .

Yazar

unratedlogician

Mantık arayışı için çıktığı yolda anlamsızlığı benimsemiş, sevmiş ve kucaklamıştır; biraz okur, biraz izler, biraz da yazar. Şu sıralar pek başka bir şey yaptığı da söylenemez, sanırım.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.