• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right STAR WARS
  • keyboard_arrow_right Game of Thrones Yapımcılarından Yeni Star Wars Üçlemesi Geliyor !

FİLM

Game of Thrones Yapımcılarından Yeni Star Wars Üçlemesi Geliyor !

aranelwilibald 7 Şubat 2018


Background
share close

Disney’in Star Wars projeleri hız kesmeden devam ediyor. Hatırlarsınız, The Last Jedi sinemalara teşrif etmeden kısa bir süre önce, Episode 9 ile Skywalker hikayesini sonlandıracaklarını ve Rian Johnson yönetmenliğinde yeni, bağımsız bir Star Wars serisine başlayacaklarını duyurmuşlardı.

The Last Jedi gösterimi girip sinemada izleyene kadar bu fikre karşı çok soğuk bakmamıştım. Sonuçta Skywalker hikayesi zaten yeterince uzamıştı. Yeni bambaşka hikayeler ve kahramanlar ile farklı bir Star Wars izlemek keyifli olabilir diye düşünmüştüm. Ta ki The Last Jedi rezaletine kadar. Bakın bu tamamen sübjektif bir görüştür, The Last Jedi benim için bir faciaydı ancak şu bir gerçek ki The Last Jedi ile birlikte hayranlar iki kutba ayrıldılar. Hayranları bu denli iki zıt kutba ayıran Rian Johnson ’ın yeni üçlemesini henüz sindirememişken, Disney ortaya bir bomba daha attı. Game of Thrones yapımcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss ikilisinin yazar ve yapımcılığını üstlendiği bir Star Wars üçlemesi daha duyurdu. The Hollywood Reporter‘ın haberine göre bu yeni üçleme de tıpkı Rian Johansson’ın çekeceği üçleme gibi Skywalker sagası dışında bağımsız bir hikayeye sahip olacak. Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy açıklması şu şekilde:

“David ve Dan günümüzde ki en iyi öykü anlatıcılarından, onların kompleks karakterlere, derin hikayelere ve mitolojinin zenginliklerine olan hakimiyetleri çığır açacak ve Star Wars’ı cesurca inanılmaz ve heyecan verici şekilde zorlayacaktır.”

Emmy ödüllü David Benioff ve D.B. Weiss ikilisi ise duydukları heyecanı dile getirerek şunları söylemiş:

“1977 yazında çok çok uzak bir galakside bir yolculuğa çıktık ve o günden bu yana o galaksinin hayalini kuruyoruz. Bu fırsattan dolayı onur duyuyoruz, verdiği sorumluluktan biraz korkuyoruz ve Game of Thrones’un final sezonunu biter bitmez başlamak için heyecan duyuyoruz.”

Açıkçası, Rian Johansson’ın yöneteceği üçlemeden ziyade David Benioff ve D.B. Weiss ikilisinin çekeceği üçleme beni oldukça heyecanlandırdı. Elbette Game of Thrones tadında bir Star Wars beklemiyorum fakat gerçekten bugüne kadar eşine benzerine rastlamadığımız bir Star Wars izleyebiliriz. Sonuç olarak kabul edelim kimse Disney’den altın yumurtlayan tavuğu kesmesini veyahut aza kanaat etmelerini beklemiyor. Artık yılda birden fazla Star Wars filmi görmemiz muhtemel. Biz sıkılana kadar değil para vermeyi bırakana kadar Star Wars yapmaya devam edecekler. Bununla barışıp yolumuza devam etsek iyi olacak.

Siz neler düşünüyorsunuz, yeter bu kadar Star Wars mı yoksa fazlası göz çıkarmaz diyenlerden misiniz ? Yorumlarda belirtin, biz oralarda olacağız.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın !

Tagged as: .

Author

aranelwilibald

Çizgi romanın panelleri arasında gezinen, bilim kurgunun sonsuzluğunda kaybolan, fantastik evrenlerde maceralara çıkan biri.

list Archive

Background
Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.