• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Tarantino’nun Yeni Filminden Güzel Haberler Var, Koşun !

FİLM

Tarantino’nun Yeni Filminden Güzel Haberler Var, Koşun !

aranelwilibald 1 Mart 2018


Background

Sinemanın yaramaz çocuğu Quentin Tarantino son filminin hazırlıklarına süratle devam ediyor. 10. filmiyle beraber sinemayı bırakacağını açıklayan yönetmenin sinema macerası yavaş yavaş sona yaklaşırken 9. filminden yeni haberler ve detaylar gelmeye başladı. Sizinde bildiğiniz gibi, Tarantino filmin 1969 yılında Los Angeles’ta geçeceğini açıklamıştı. Bugün gelen haberler ile birlikte filmin adı sanı belli oldu. Filmin adı Once Upon a Time in Hollywood olacak. Son derece klas ve Tarantino’ya yakışan bir isim tercihi olmuş doğrusu.

Filmin diğer detaylarına gelmeden önce, hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde Leonardo DiCaprio Tarantino ile bir kez daha çalışmaya karar vermiş ve Tarantino’nun dokuzuncu filminin başrolünü kapmıştı. DiCaprio’nun yanına bir yıldız isim daha eklendi: Brad Pitt ! Kendisi de bir kez daha Tarantino ile çalışacak ve yeni filmde Leonardo DiCaprio’ya eşlik edecek. Aynı zamanda, filmde Sharon Tate ve Charles Manson da yer alacak. Sharon Tate ve Charles Manson’ı oynayacak oyuncular henüz belirlenmiş değil. Ancak, Sharon Tate rolü için Tarantino’nun Margot Robbie’yi düşündüğü söyleniyor ki olursa son derece yerinde bir oyuncu seçimi olur.

Bunların yanı sıra filmin resmi olarakta konusu belli oldu. Dicaprio’nun hayat vereceği Rick Dalton adında Western dizisinde oynamış eski bir aktörün hikayesini konu alacak. Filmde Sharon Tate’i Rick Dalton karakterinin komşusu, Brad Pitt’in canlandıracağı Cliff Booth karakterini ise Rick Dalton’ın dublörü ve arkadaşı olarak izleyeceğiz. Rick ve Cliff’in Hollywood içinde verdikleri mücadeleye tanık olacağımız filmde Sharon Tate hikayeye tam olarak nasıl dahil olacak göreceğiz.

Tarantino filmin hikayesiyle ilgili, 1969 yılının Los Angeles şehrinde, hippilerin yükselişte olduğu Hollywood’da geçecek, tarzında açıklamalarda bulunmuş. Genel itibariyle açıklamaları şu şekilde:

“Bu senaryo üzerinde beş yıldır çalışıyorum, bununla birlikte hayatımın çoğunu Los Angeles şehrinde geçirdim, buna 1969’da yedi yaşındaki halimde dahil. Artık varolmayan bir Los Angeles ve Hollywood hikayesi anlatmaktan oldukça heyecan duyuyorum. Ayrıca Rick ve Cliff olarak Dicaprio/Pitt ikilisinin dinamiği beni daha fazla mutlu edemezdi.”

1969 yılında Charles Manson tarafından gerçekleştirilen Sharon Tate cinayeti filmin asıl konusu olmamakla birlikte kendine filmde ne kadar yer edinecek göreceğiz. Öte yandan Tarantino’nun duyduğu heyecan bir kenara, bizler de ağzımızın suları akmış bir şekilde bu filmi beklemeye çoktan koyulduk bile. Dişimizi biraz sıkmamız lazım zira filmin vizyon tarihi 9 Ağustos 2019.

Sizler film hakkında neler düşünüyorsunuz, yorumlarda belirtmeyi unutmayın !

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın !

Tagged as: .

Avatar
Author

aranelwilibald

Çizgi romanın panelleri arasında gezinen, bilim kurgunun sonsuzluğunda kaybolan, fantastik evrenlerde maceralara çıkan biri.

list Archive

Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
[Fragman] Bright Lights Carrie Fisher ve Debbie Reynolds Belgeseli

HBO Carrie Fisher ve annesi Debbie Reynolds’u konu alan belgesel filmi Bright Lights için ilk...

GPoD 79: 2017’den Aklımızda Kalan 10 Şey

Selam Gençler! 2018 yılının ilk GPoD'unu 2017 hakkında yapıyoruz. Benzer bir muhabbeti GPoD XL'in 5....

Kapat