play_arrow

PODCAST

İçerden Bi Bakış – EP08 – My Sassy Girl

Geekstra 11 Haziran 2020


Background
share close

Selam Gençler!

İçerden bi Bakış’ın bu bölümünde Kore sinemasının en popüler romantik komedi filmi olan My Sassy Girl filmine bir bakış atıyoruz.

Şuanda Kore-Dalgasını (Hallyu) başlatan, akımın öncüleri arasında sayılan bir film olmasıyla birlikte, internetten takipçi kazanmış bir yazarın ilk ana akım adaptasyonlarından bir olmasıyla da önem taşıyan bir film olduğu söylenebilir.

Filmin kendisinden ziyade kültürel etkisinin altını çizmemizin sebeplerinden biri filmin tam olarak “zamansız” kategorisine yer etmesinin güç olduğunu düşündüğümüzden olabilir. 2000’li yılların başında izlememiş iseniz günümüz filtreleriyle, filmin çekildiği dönemin farkındalığına sahip olmadan filmi, sahip olduğu popülerliğe değer bulmak biraz zor olabilir.

  • cover play_arrow

    İçerden Bi Bakış – EP08 – My Sassy Girl
    Geekstra

Podcasti editlerken fark ettik ki, filmde Avi ve R.ist.T.O.’nun “devam filmi” olarak bahsettikleri filmler iki ayrı film.

Avi’nin bahsettiği film, 2016 yapımı “My New Sassy Girl” (imdb-link). My Sassy Girl filminin gerçek anlamıyla devam filmi olarak yazılmış ve çekilmiş bu film, ilk filmdeki ana karakterlerden biri olan Gyun-Woo’nun ilk filmdeki kız ile ayrılığından sonra yaşadığı ilişkiyi konu alıyor.

Hem gişede hemde başarısız olmuş, hem de eleştirmenler tarafından yerden yere vurulmuş bir film olduğu söyleniyor (biz izlemedik).

R.ist.T.O.’nun bahsettiği film ise İngilizcesi “Windstruck” olan 2004 yapımı bir film. Bu film, My Sassy Girl’ın başarısı sonrası Çin finansmanıyla Çin piyasası hedeflenerek çekilmiş bir film. Aslen ilk filmle bir alakası olmasa da bütün pazarlaması bilinçli olarak My Sassy Girl’ın pre-quel’i olarak yapıldı (yönetmen de bu iki film arasında bir ilişki olup olmadığı ile ilgili hiç bir zaman net bir açıklama yapmayıp “olabilir de, olmaya bilir de” tavrını sürdürdü).

Tüm Podcastler

RSS

GPoD

RSS

İçerden Bi Bakış

RSS

2DE1

RSS

GPoD XL

RSS

PODAVAN

RSS

BALKON KEYFİ

RSS

GEEK&DRINK

RSS

Patreon destekçilerine ödül olarak belli podcastlerimize erken erişim hakkı veriyoruz. Eğer podcastlerimize daha erken erişmek isterseniz Patreon’dan patronumuz olmayı düşünebilirsiniz.

Ana sayfadaki, sitenin sağ kolonundaki ve/veya aşağıdaki playerdan play tuşuna basıp podcast’i direkt stream etmek suretiyle muhabbetimize kulak misafiri olabilir, hemen altında bulunan download yazısına tıklayarak bilgisayarınıza/telefonunuza indirebilir, yazının altındaki yorum kutusu, facebook sayfamız,  facebook grubumuz,instagramve twitter üzerinden muhabbete ortak olabilirsiniz.

Etiketler: .

Önceki Bölüm
Benzer Bölümler

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.